zakres używania kamer przemysłowych

Posted on 31/12/2021 7:41am

Kamery przemysłowe wytwarzane są w różnych obudowach. Charakteryzuje to zakres ich wykorzystywania. Kamery wewnętrzne nie są hermetyczne i powinny być używane wyłącznie wewnątrz pomieszczenia. Kamery przemysłowe hermetyczne zewnętrzne, mają szansę być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Kamery przemysłowe zewnętrzne pracują bez problemu w każdych warunkach atmosferycznych.

kamera
Kamery przemysłowe mogą przesyłać obraz czarno biały, albo barwny. Wybierając kamerę powinniśmy określić, co kamera ma oglądać. Kamery czarno-białe poświęcone są przede wszystkim do kontroli przedmiotów o znajomych kształtach, oraz do monitoringu w słabych warunkach oświetleniowych, także po zmierzchu z użyciem oświetlaczy podczerwieni. Kamery przemysłowe czarno-białe mają wyższą dokładność od kamer kolorowych. W dzisiejszych czasach, produkuje się przede wszystkim kamery kolorowe, albo kamery jednoczące najważniejsze cechy kamer kolorowych, również kamer czarno-białych. Są to kamery przemysłowe gatunku dzień-noc, które w warunkach należytego światła pracują w sposobie kolorowym, lecz nocą przełączają się w sposób czarno-biały.

Powiązany artykuł -

Kamery przemysłowe kolorowe są korzystniejsze do kontroli wizualnej. Kamery do monitoringu kolorowe, zezwalają na lepszą identyfikację niuansów. Są dobre do kontroli ludzi, identyfikacji osób. Kamery do monitoringu kolorowe znajdują zastosowanie w hipermarketach, na boiskach, w sklepach, bankach i wszędzie tam, gdzie niezbędna jest identyfikacja osób. Kamery kolorowe mają mniejszą precyzję od kamer czarno-białych.kamery przemysłowe
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Kamery przemysłowe przetwarzają obraz przesłany z obiektywu na sygnał video. Kluczowym składnikiem każdej kamery jest konwerter obrazu. Teraz na rynku dostępne są takie kamery. Aby kamera przemysłowa dostarczała obraz o właściwych parametrach, powinna mieć zamontowany odpowiedni obiektyw.

Systemy monitoringu mają możliwość być także wykorzystywane przez jednostki prywatne, do monitoringu własnej posiadłości.

Kiedy już przejrzysz ten artykuł, to zerknij również na podobne serwisy (http://www.gmsystem.pl/blog/edycja-geometrii-w-solid-edge-st/), które mają równie interesujące informacje - one bardzo Cię zaabsorbują.

Kamery do monitoringu mają szansę być ustawione w taki sposób, żeby obserwować główne dojście i odmienne miejsca które wskaże właściciel.

Tags: obraz, obiektyw, video, podczerwień