Wybieramy słuchawki

Posted on 09/03/2019 12:00am

Kupując słuchawki warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw. Po pierwsze w przypadku słuchawek sprawdzi twierdzenie, że jakość będzie szła w parze z ceną. Rzecz jasna wybór odpowiedniego modelu zależy od oczekiwań i preferencji odbiorców, lecz należy mieć świadomość tego, że słuchawki za 100 zł będą brzmieć całkowicie odmiennie niż kilkukrotnie droższe.

Rocking Residence Flow
Author: Rocking Residence
Source: Rocking Residence
Rzecz jasna powiedziane nie jest, że za taką kwotę nie kupi się dobrych słuchawek. Jeśli ktoś będzie ich potrzebował do normalnego słuchania radia, a jego oczekiwania nie będą zbyt wygórowane, to przykładowo Słuchawki Creative HQ-1600 (51EF0370AA002) (dobre ceny) bardzo dobrze spełnią jego potrzeby.

Wykonane są one z dobrych jakościowo surowców, a do parametrów dźwięku również nie można się przyczepić. Producent zastosował w nich już głośniki neodymowe, a dopracowana konstrukcja cewek znacznie polepszyła dynamikę w szerszym zakresie częstotliwości. Powyższy typ firmy Creative jest również bardzo wygodny w noszeniu, dzięki czemu nawet dłuższe noszenie słuchawek nie spowoduje odgnieceń i ucisków. Do rekreacyjnego słuchania świetnie sprawdzą się także Słuchawki AKG K912E, kosztujące niewiele więcej niż modele Creative. Są to słuchawki całkowicie bezprzewodowe, dzięki czemu zniknął problem plączących się po całym pokoju kabli. W zestawie znajduje się układ nadajnika, pełniący jednocześnie rolę ładowarki, a moc jego jest tak dobrana, że bez żadnego problemu słuchawek będzie można używać w większym domu.Osoby zajmujące się muzyką zawodowo, na przykład DJ-e będą z pewnością potrzebować sprzętu wyższej jakości. Wielu z nich zdecyduje się z pewnością Słuchawki Aerial7 Tank Soldier, specjalnie zaprojektowane do tego typu sytuacji. Rzecz jasna, jak to się ma ze sprzętem najwyższej próby, dźwięk ma krystaliczną jakość a jednocześnie dynamiczny i pełny głębi, lecz słuchawki te mają również możliwość obracania nauszników i regulowany elastyczny pałąk. Zaś całkowitym miłośnikom wrażeń słuchowych można polecić Słuchawki AKG Q 701 (Q701WHT).Ich cena jest z najwyższej półki, ale wykorzystane materiały i technologie zapewniają taki dźwięk, że chyba warto tyle za nie zapłacić.

Tags: słuchawki, sprzęt, producenci