Świetnym rozwiązaniem dla zakładów i osób prywatnych jest cloud computing

Posted on 11/12/2020 8:44am

Jeszcze zupełnie niedawno wszelkie dokumenty okazywały się przechowywane na komputerach, nagrywane na zewnętrzne nośniki, a to nie zapewniało, że nie ulegną zniszczeniu, kiedy coś stanie się z dyskiem, albo gdy dany komputer ulegnie awarii. Na szczęście dzisiaj znacznie dokładniej znana i rozpowszechniona jest usługa cloud computing, a więc tak zwana chmura obliczeniowa.
Prezesi przedsiębiorstw dostrzegają bezpieczeństwo jakie zapewnia cloud computing

cloud computing
Author: www.cloudia.pl
Source: www.cloudia.pl
Zamiast przechowywać ważne dokumenty na swoim komputerze, przesyłamy je na serwer, który daje nam zewnętrzna firma, lub falownik growatt 6000tl3-s który mamy u siebie, kiedy akurat mamy firmę. Wszystkie te pliki oraz informacje, które tam wyślemy są niejako zatrzymane w internecie oraz najmniejsza usterka komputera czy serwera nie jest w stanie im zagrozić. Co więcej nieprawdopodobne w tym wszystkim jest to, że dostęp do tych plików będziemy mieli wciąż, bez względu na to gdzie się znajdujemy, jeżeli tylko do naszej dyspozycji będzie komputer oraz internet.


Pomieści się tam sporo plików

Plusem takiego rozwiązania jest nie tylko to, że nasze pliki będą bezpieczne, że będzie miał do nich dojście każdy, komu podamy login oraz hasło, i że będziemy mieli do nich dojście z każdego miejsca, gdzie będziemy przebywali. Ich sporym plusem jest też to, że proponują nam sporo przestrzeni na trzymanie ważnych dla nas rzeczy, a co się z tym wiąże, nie będziemy musieli tym wszystkim zasypywać swojego komputera spowalniając jego pracę, jak i nie będziemy musieli tego nagrywać na różne nośniki, co będzie zabierało fizycznie przestrzeń w naszym biurze (czytaj pełen raport na temat cloud computing). Bez wątpienia jest to wspaniałe rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak oraz także dla firm i znacznie więcej osób rozpoczyna sobie z tego zdawać sprawę.


cloud computing
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Zawsze pojawiają się nowe miejsca w sieci, które proponują nam przechowywanie naszych dokumentów

Pragnąć umieścić swoje pliki na takiej chmurze, powinniśmy powiedzieć, że firmy które nam to proponują dzielą się na te, które od lat już są rozpoznawalne ze swojej przeróżnej działalności w internecie i na te, które dopiero zaczynają dawać takie usługi (strona z cennikiem na Decydując się na wybór jednej z nich powinniśmy się kierować dostępnością konkretnej usługi, miejscem które jest nam proponowane do zajęcia swoimi plikami, jak i również zaufaniem, jakim darzymy daną firmę, gdyż musimy tu posiadać całkowitą pewność, że wszystko co tam wstawimy będzie bezpieczne.Tags: komputer, Internet, biuro, informacja