W jaki sposób wybrać smartfon, na jakie rzeczy zwracać uwagę? Jak sprawić by kupiony przez nas smartfon rzeczywiście okazał się dla nas idealny?

Posted on 01/12/2017 1:33pm

Wiele osób nie wie, czym jest określenie PDA. Chodzi o skrót od Personal Digital Assistant, to znaczy kieszonkowego komputera, jaki posiada moduł telefoniczny, ekran na dotyk jak i system Windows Mobile Pro. Każdy z nas natomiast wie, co to jest smartfon - to urządzenie, jakie nie ma dotykowego ekranu i funkcjonuje pod kontrolą Windows Mobile Standard. To jednak uległo zmianie, ale z jakiego powodu?
Otóż, użytkownikom w USA przypadł do gustu termin “smartphone”, dlatego też razem z rozpowszechnieniem się w tym kraju systemów Android oraz Windows Mobile zaczęli używać tej nazwy do każdego urządzenia, jakie jest czymś ponad, aniżeli zwykłym telefonem. To swobodne podejście zostało przyjęte i dobrze się stało, gdyż łatwiej ogarnąć całą kategorię jedną nazwą miast zastanawiać się, czy danym model to PDA, smarfon lub też może palmfon. To pod takimi nazwami teraz rozróżnia się ten sprzęt, również jeśli dotyczy to różnych recenzji czy rankingów, jak Xperia t3 test.
nokia
Author: Nokia
Source: Nokia


Smartfon jest dla nas takim poręcznym asystentem, który niesamowicie ułatwia nam organizowania dnia pracy, zapewnia jednocześnie rozrywkę w wolnej chwili. Podstawową zaletą takiego urządzenia jest oczywiście integracja dużej ilości możliwości w jednym, niewielkim i zgrabnym pudełeczku. Smartfon w związku z tym może zastąpić wiele rzeczy, przykładowo telefon, odtwarzacz muzyki, nawigację GPS czy odtwarzacz filmów.Wiadomo jednak, że nie ze wszystkim zadaniami poradzi sobie tak samo doskonale. Bez wątpienia większość tych urządzeń poradzi sobie doskonale z funkcjami telefonu, odtwarzaniem muzyki i nawigacją, zaś z innego rodzaju czynnościami trochę gorzej, jak pisanie czy edycja tekstu albo funkcje fotograficzne.


Łatwo to sprawdzić, kiedy czytamy różnego rodzaju testy, dajmy na to Nokia 515 test. Przed zakupem więc należy poświecić dużo czasu na rozpoznanie własnych potrzeb i wymagań, dzięki temu kupimy smartfon, który ma cechy na jakich nam naprawdę zależy. Wspomniane wcześniej testy odgrywają tutaj bardo istotną rolę.

Dzięki nim poznamy mocne i słabsze strony takiego smartfona, będziemy wiedzieli, czy cechy, jakie ma tego rodzaju smartfon na pewno odpowiadają naszym wymaganiom. Możemy rzecz jasna próbować na chybił trafił dokonać odpowiedniego wyboru. Natomiast może się to okazać kosztowne, a my będziemy sfrustrowani kolejnym kiepskim smartfonem.

Tags: urządzenie, test, zakup, smartfony