W jaki sposób sprawić samemu dobre fotografie?

Posted on 14/08/2021 8:43am

Robienie sesji zdjęciowej samej sobie nasuwa bez liku kłopotów nawet komuś, kto z aparatem fotograficznym jest oswojony, a co dopiero początkującym. Przedstawiamy nieco rad, jakie powinny uprościć przebrnięcie przez pierwsze samodzielne sesje jak też wypracowanie osobistych sposobów fotografowania.


Nie ma to, jak spotkać się w paru osobowej grupie na sesję zdjęciową. Nie każdy jednakże ma takie warunki i możliwości – zaś dobre fotografie chce posiadać każdy. Trzeba zatem samemu chwycić za aparat.


sigma s 150-600
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Dobór aparatu. Dzisiaj jest on oczywisty – kupujemy aparat cyfrowy. Ma on tę przewagę nad aparatem klasycznym, zwanym też analogowym, iż nie musimy wywoływać filmu jak też robić z niego odbitek. Aparat analogowy ma jeszcze tę ułomność, że rezultat naszej pracy spostrzegamy dopiero po czasie. . Rezultat pracy na aparacie cyfrowym widzimy bezzwłocznie, a w dodatku możemy go jeszcze polepszyć w komputerze. Ogromną zaletą cyfrowych aparatów jest również możliwość podłączenia ich do TV.

Potrzebny jest Ci link do artykułu (http://www.etteplan.com/pl/uslugi/dokumentacja-techniczna/tworzenie-instrukcji-obslugi), który będzie miał dużo skrupulatnych informacji? Zapraszamy zatem do naszej nowej witryny.

Dzięki temu możemy znacznie lepiej widzieć, co będzie na zdjęciu. Możemy więc przybrać właściwą pozę, ustawić się tak, jak chcemy. Mamy również pewność, iż w kadrze pomieściło się to, co miało się pomieścić. Przy doborze miejmy na uwadze, iż im wyższy model aparatu, tym więcej ma opcji. Prawie każdym z nich możemy zrobić dobre zdjęcie, a nawet te najprostsze cyfrówki kompaktowe przynoszą o wiele więcej możności niż idiotkamery zatem ich odpowiedniki w świecie sprzętów klasycznych. Najtańsze z nich możesz kupić już za ok. 500 zł, zaś za ok. 1000 zł nabędziemy już całkiem nie byle jaki kompakt z wyższej półki, mający wiele funkcji typowych dla profesjonalnych lustrzanek. Jeśli stawiamy na profesjonalny przyrząd, istotny będzie obiektyw. Rekomenduję obiektyw sigma 50/1.4 - -> zobacz więcej.


Tło. Jeżeli boimy się, iż na zdjęciu zostanie zidentyfikowane nasze mieszkanko, najlepiej zrobić fotografie na tle jednobarwnych zasłonek, pustej ściany itp. Jeśli jednak nie obawiamy się pokazać własnego mieszkania, poszukajmy najładniejszego kącika w domu. Warto też uprzątnąć na planie. Nic tak nie szpeci należytych zdjęć, jak chaos, który panuje w tle.


sigma 50/1.4
Oświetlenie. Od właściwego światła zależy w dużej mierze jakość zdjęcia. Kardynalna wytyczna: fotografie robimy zgodnie z kierunkiem padania światła – nigdy na odwrót. Nie stawajmy zatem na tle okna w ciągu dnia, bowiem postać nie będzie dobrze widoczna. Musimy także uważać, jeżeli wykonujemy fotografie mając otwór okienny z boku. Nadto obfite światło wpadające przez okno może prześwietlić część fotografii, podczas gdy inna jego część – zostająca w cieniu – zostanie niedoświetlona. Nie można zatem wykonywać zdjęć w pomieszczeniu, do którego wpadają promienie słoneczne, bowiem wtedy efekt ten będzie murowany. Okno powinno znajdować się vis-a-vis fotografowanej osoby. Dobrze jest jednakże zadbać o dodatkowe sztuczne światło, bowiem najczęściej ilość światła wpadająca przez nasze okna jest za mała. Sztuczne światło najprościej otrzymać z lampy błyskowej.


Miejmy na uwadze jednakże, że zasięg większości lamp błyskowych wbudowanych w aparat nie przekracza 5 m. Do doświetlenia zdjęcia za dnia to wystarczy, lecz jeśli robimy fotografie w nocy, prawie zawsze będzie to zbyt mało.


Na koniec musimy wspomnieć o tym jak istotny jest dobry obiektyw. Polecane obiektywy to m.in. sigma s 150-600 - zobacz kompletną propozycję pod adresem.