W jaki sposób powinna być oznaczona etykietka produktów ekologicznych?

Posted on 17/08/2022 8:03am

Obecnie duża część społeczeństwa chce troszczyć się o zachowanie zdrowego trybu życia. Objawia się to w różny sposób a jednym z nich jest spożywanie zdrowego pożywienia.
Idąc tym tokiem rozumowania, jeszcze bardziej znacząca liczba ludzi zaczyna się interesować żywnością ekologiczną.


Oczyszczacz powietrza - airnaturel.pl


szybkozłączka
Author: connectors distribution box
Source: http://www.flickr.com


kolarstwo górskie
Author: Kimon Berlin
Source: http://www.flickr.com


Popyt z kolei powoduje zwiększającą się podaż na takiego rodzaju produkty. Czasem jest ich tak wiele, że ich ilość może wprawić konsumentów w pewne zagubienie. Jest to niestety tym bardziej potencjalne, że pośród produktów faktycznie ekologicznych są także tego typu, które z ekologią naprawdę mało mają wspólnego. Wśród niezwykle bogatej oferty rynkowej trzeba ich szukać na podobnej zasadzie jak odmienne towary: dokładnie czytając etykiety. Klienci powinni więc wykazać się dużą dawką rozwagi oraz także podejrzliwości. W praktyce prawidłowo stworzona etykieta produktów ekologicznych powinna mieć logo unijne tego typu produkcji, nr identyfikacyjny jednostki certyfikacyjnej, oznakowanie miejsca, w którym wyprodukowany został nieprzetworzony produkt rolniczy, a z którego zrobiono produkt końcowy.


Tego typu oznaczenie jest umieszczane tuż pod wymienionym numerem jednostki certyfikującej. Mogłoby zostać wyrażone w formie rolnictwo UE, spoza UE albo rolnictwo UE/spoza UE. Dopuszczalne jest zastąpienie określenia UE nazwą konkretnego państwa, np.

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł to kliknij w odnośnik do źródła (https://ksiazkitanie.pl/czasopisma-sportowe), który przeniesie Cię do witryny, gdzie przeczytasz fascynujące informacje na omawiany temat.

rolnictwo Polska. Naturalnie jedynie wtedy, gdy wszystkie składniki wyprodukowano w konkretnym kraju.
Trzeba mieć w pamięci, że popularne określenia typu "z naturalnych źródeł" wcale nie gwarantują, że dany towar jest naprawdę ekologiczny. Gwarancją jest jedynie wymienione wyżej oznakowanie.

Tags: wagi, towar, dane, towary