Sprzęt do uprawiania sportów wyczynowych

Posted on 23/02/2021 7:56am

Wielu z nas chciałoby zapisać dla wnuków niezapomniane chwile z powietrznych podbojów latając z glajdem, toteż żeby to zrobić zbroimy się w kamery, aparaty cyfrowe i wyruszamy w przestrzeń na filmowe polowanie. Przyrządy do nagrywania oraz fotografowania powinny zostać przymocowane na stałe, tak żeby bezcelowo nie zajmowały nam dłoni podczas manewrów sterowania w powietrzu. Co prawda bywają momenty, gdzie puszczamy całkowicie stery w celu zrobienia fotki albo nakręcenia kadru z ręki, jednakże takie zabiegi wykonujemy dość nieczęsto. Podczas lotu do przymocowania kamery używamy głównie kask, monopod.

kamera
Author: Andrew Budreski
Source: http://www.flickr.com
Kamery na kask są trwałe i wodoszczelne, dlatego są świetnym wyjściem dla osób, które kochają wyczynowe sporty. Do ferii warto przygotować się także od strony wyposażenia wideo.

Z pewnością zaciekawi Cię nasza witryna (https://www.magazynauto.pl/porady/zle-i-dobre-wersje-silnika-2-0-tdi,aid,527), wyszukasz tam dużo ciekawych danych. Miej na uwadze, że jest często aktualizowana.

Na trasach zjazdowych częstokroć widzi się bowiem ludzi rejestrujących wyczyny sportowe za pomocą telefonu, cyfrówki albo kamery. Wszystkie te produkty mają jednak parę istotnych ułomności: nie są wodoodporne, trudno je stabilnie zamocować na czas zjazdu jak też nie można ich łatwo obsługiwać w grubych rękawicach narciarskich.

W marketach są tymczasem kamery stworzone celowo z myślą o narciarzach, rowerzystach i miłośnikach pozostałych sportów, w tym również ekstremalnych, więcej więcej DJI Inspire One. Posiadają one wstrząsoodporne a także wodoodporne obudowy, obiektywy filmujące rozległy kadr, serię mocowań (dla przykładu do kasku, lub gogli) i duże wyłączniki nagrywania, które bez kłopotu obsłużymy także w rękawicach.

Dobierając kamerę na narty, należy odpowiedzieć sobie na pytanie - gdzie zamierzamy umieszczać nasze filmy? O ile myślimy przede wszystkim o sieci, w takim razie wystarczy model pracujący w rozdzielczości SD. Zamierzenie stworzenia filmu do pokazu na dużym ekranie oznacza konieczność zakupu kamery na kask typu HD (najlepiej Full HD):

Jeśli jesteśmy niedzielnymi narciarzami, wówczas zapomnijmy o takich kamerach. Są nadto kosztowne jak też nie dorównują jakością zwykłym cyfrówkom. Opisany wcześniej sprzęt jest natomiast świetny dla osób uwielbiających silne wrażenia, sporty wyczynowe oraz uderzenia adrenaliny. Jeśli jesteś taką osobą wprowadź w przeglądarkę frazę: kamery Warszawa, a z pewnością znajdziesz kamerę dla siebie.

Tags: narzędzia, kamery, gadżety, ekwipunek