Selfie Stick, czyli polecane gadżety do telefonów

Posted on 28/04/2021 5:48pm

Współczesne telefony już bardzo dawno przestały być urządzeniami, służącymi nam jedynie do telefonowania i pisania popularnych sms-ów. Aktualnie telefony to prawdziwe kombajny multimedialne. Na przykład możemy dzięki nim posłuchać muzyki, ponieważ każdy nowoczesny telefon ma możliwość odtwarzania mp3, odbierania radia oraz dostęp do Internetu, dzięki czemu mamy możliwość słuchać muzyki w każdym miejscu i w każdym czasie. Dzięki owemu dostępowi do Internetu cały czas mamy oczywiście możliwość wyszukania każdej niezbędnej informacji, kontaktu z przyjaciółmi poprzez facebooka lub maile. Smartfona bardzo często używamy także jako aparatu foto, dzięki któremu szybko i wszędzie zrobimy fotografię, uwieczniając daną wyjątkową chwilę, aby cieszyć się nią później.
akcesoria do telefonów
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com
Robienie fotek przy pomocy telefonu nie stanowi dziś żadnego problemu. Po prostu wybieramy w opcjach naszego smartfona ikonę odpowiadającą za zdjęcia i już zaraz możemy wykonywać fotki. Co istotne, dzięki temu, że posiadamy aparat fotograficzny w telefonie, możemy zrobić fotki i zaraz umieścić je w Internecie.

Niezwykle popularne są już nie wyłącznie zdjęcia robione komuś albo czemuś, ale robione samym sobie.

Zajmujący materiał? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij tutaj, wyczerpujący artykuł, który w tamtym miejscu znajdziesz, również jest coś interesującego.

Foty tego rodzaju, robione „z ręki”, czyli tak zwane selfie czy „słitfocie”, zyskały swój rozgłos dzięki mediom społecznościowym, przykładowo Instagramowi. Tego rodzaju fotki zazwyczaj są wykonywane w celu pochwalenia się nową fryzurą, makijażem czy ciuchami. Ale niekiedy też tego typu zdjęcia mogą
selfie
Author: Brian Eager
Source: http://www.flickr.com
być cudowną pamiątką, gdy na przykład uwiecznimy dzięki nim nasz udział na jakimś ciekawym koncercie naszego idola, a jeszcze większe znaczenie będzie miało zdjęcie, na którym będziemy my oraz nasz idol.
Zdjęcia z ręki są już tak popularnym zjawiskiem, że powstaje nawet dodatkowe wyposażenie do telefonów komórkowych, które pozwala na jeszcze łatwiejsze i szybsze robienie owych fotek. Przykładem są tu tak zwane selfie stick, to znaczy gadżety przypominające krótki wysięgnik lub kij z uchwytem, do którego możemy przyczepić nasz smartfon, co pozwoli na objęcie większym zasięgiem tego, co będziemy chcieli utrwalić na zdjęciu.

Jak można zobaczyć, technika wychodzi naprzeciw różnym potrzebom. Jeśli więc jesteśmy fanami selfie i wykonywanie fotografii „z ręki” nie jest nam obce, powinniśmy zaopatrzyć się w selfie stick, aby znacznie uprościć sobie te czynności.

Tags: zdjęcie, telefon, smartfon, technika, foto