Rynek pracy za kilka lat: co się niedługo zmieni?

Posted on 27/07/2022 7:56am

Jakiego rodzaju umiejętności zawodowe intensyfikować w obliczu dynamicznie następujących przemian gospodarczych?


Identyfikacja najbardziej pożądanych na rynku zawodów oraz umiejętności jest w rutynie realna tylko dzięki określeniu prądów rozwoju pojedynczych specjalizacji.
Największa liczba nowych fachów pojawić się może w sektorach, jakie rozwijają się obecnie nadzwyczaj dynamicznie, a więc informatycznym i telekomunikacyjnym. Przykładem takiego zajęcia może być na przykład testowanie aplikacji mobilnych. Branże owe będą generować nowe miejsca pracy, wymagające ściśle sprecyzowanych kompetencji o "niszowym" charakterze. Prognozuje się, że będą poszukiwani, deficytowi już dziś, mechatronicy i teleinformatycy, a także fachowcy sieciowi, specjalizujący się w projektowaniu, WDrażaniu oraz administrowaniu sieci komputerowych.


komputer - rzut
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


Badacze przewidują, iż identycznie prężnie, jak w odcinku ICT, miejsca pracy pojawiać się będą w specjalizacji biotechnologicznej. Można ją uznać za wiodącą ze względu na szansę jej wykorzystania w przeróżnych sferach przemysłu. Znaczące będą także takie sektory gospodarki jak nanotechnologia, ekologia jak też energetyka.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę pozycjonowanie stron naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Zapewniamy bardzo niskie ceny, więc nie będziesz żałować!

Kolejną kategorię zawodów przyszłości kreują profesje "internetowe", dla przykładu projektant serwisów jak też sklepów online czy analityk internetowy.
Do niej przynależą też te powiązane z organizacją i sposobem prezentacji treści stron internetowych bądź opracowywaniem strategii przedsiębiorstwa, tyczącej się komunikacji za pomocą poczty e-mail channel specialist. Przyszłość stoi również przed wszelkiego rodzaju "tradycyjnymi" usługami, np. finansami czy też edukacją.

Tags: WD, prezent, sklep, usługa