Rozwój techniki przyniósł ze sobą konieczność komputeryzacji w każdej wykonywanej pracy. Dzięki niemu to co produkujemy wykonujemy dobrze,a zadaniem komputerów jest tą pracę po prostuułatwić prostszą.

Posted on 15/02/2023 6:27pm

Jeszcze dwadzieścia parę lat temu , kiedy komputery dopiero co wchodziły do użytku ogromna liczba ludzi była przerażona. Nikt wcześniej poza najprostszymi w budowie i obsłudze commodore 64 przeznaczonymi przede wszystkim do gier nie miał z nimi do czynienia. Napawała strachem wizja obsługi i co najważniejsze powszechnego posługiwania się nimi w pracy. Na tamten okres było to tak niebywałe, że przerażało wszystkich.


Do tego czasu każdy
komputer w aptece
Author: Internet Archive Book Images
Source: http://www.flickr.com
znał własne obowiązki , wykonywał je tak jak ich go uczono i ta nagła zmiana niejednemu jawiła się nie tyle co zbędna , to niesłychanie trudna . Bez pośpiechu i z upływem czasu zaczęto jednak poważać korzyści, jakie to daje. Jasne że nie chodzi tutaj tylko i jedynie o dziedzinę przemysłową, gdzie bez kompletnej komputeryzacji praca byłaby teraz niemożliwa. Gdy w sklepach znalazły się kasy fiskalne monitorujące codzienny obrót każdego nawet najmniejszego punktu handlowego, sprzedawcy podchodzili do tego niesłychanie niechętnie. Zamiast ułatwień w pracy widzieli raczej same utrudnienia i przeszkody. Dotąd używane karteczki do sumowania pozycji i obliczania należności musiały zniknąć , a każdy rachunek obliczała maszyna. I chociaż początkowo podchodzono do nich bardzo nieufnie, współcześnie kasy fiskalne to nie tylko obowiązek, ale niesłychane ułatwienie. Żaden sprzedawca w teraźniejszym czasie chyba by sobie nie dał rady , gdyby obliczeń nie dokonywały za nich kasy (zobacz też: serwis novitus) fiskalne. Niesłychanie
kasa fiskalna
usprawniają pracę, pomyłki jeśli nastąpią to jedynie z winy obsługującego, ponieważ co jak co ale komputery się nie mylą.


Po latach obycia i codziennego użytkowania uwierzyliśmy w to, iż komputery w każdym zawodzie są niezbędne. W teraźniejszym czasie dużo bardzo dużych hal produkcyjnych, warsztatów sklepów i wszystkich innych instytucji nie miałoby podstaw do funkcjonowania gdyby nie komputery. Zawojowały naszą pracę to jasne w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu i nasze życie, ale bez ich pomocy nikt nie wyobraża sobie wykonywania jakiejkolwiek pracy. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia w takim znaczeniu, iż większość instytucji jest zaopatrzona w agregaty prądotwórcze by wykonywać pracę na wypadek braku w dostawach energii elektrycznej. To najlepszy dowód na to, iż komputery są potrzebne .

Tags: praca, sklep, rachunek