Routery bezprzewodowe

Posted on 08/02/2023 7:29am

Zwiększająca się liczba mobilnych tabletów oraz komputerów powoduje, że coraz częściej pojawia się potrzeba zamontowania w biurze albo domu bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, podłącza się do nich zewnętrzne łącze internetowe i po odpowiedniej konfiguracji można zacząć korzystać z większej liczby sprzętów.

Zakupy online
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą routerów jest możliwość używania bezprzewodowej sieci, sprzęty nie muszą fizycznie być podłączone za pomocą kabla, ale mogą się łączyć w sposób bezprzewodowy. W sprzedaży jest bardzo duża ilość routerów, które różnią się parametrami i dodatkowymi funkcjami.

Część z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) ma na wyposażeniu serwer masowej pamięci, który umożliwia przechowywanie plików z przyłączonych do routera sprzętów. Model ten jest wyposażony w 3 anteny, zapewniające stabilny, silny poziom sygnału, dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się w większych biurach czy domach. Jest prosty w instalacji, oczywiście obsługuje większość najważniejszych protokołów bezpieczeństwa i posiada port USB.

Do podobnych zastosowań można wykorzystać Router Tp-Link TD-W8960N. Ten model ma zgodność ze standardem ADSL2+ i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w domu lub małej firmie. Łatwa konfiguracja pozwala na szybkie utworzenie bezprzewodowych sieci, a mechanizm rozdzielania plików może się przydać, kiedy z sieci będzie korzystało kilku użytkowników. Ten model routera jest dwu antenowy, analogicznie jak inne urządzenie z tej rodziny, czyli Tp-Link.

Zachęcamy - naciśnij tutaj kamera cvbs i wejdź na inną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie świeże oraz rzetelne informacje.

Oprócz typowych funkcjonalności Tp-link umożliwia używanie sieci 4G, wystarczy przyłączyć do niego odpowiedni modem i cieszyć się mobilnym, wydajnym internetem, sama instalacja jest intuicyjna i prosta. W temacie mobilności bardzo ciekawe możliwości przedstawia Router ZTE MF (). On również obsługuje współdzielenie internetu mobilnego 3G, ale poza tym producent wyposażył go w baterię. Przez to router można w dowolnym momencie odłączyć z sieci i wziąć ze sobą, dzięki 3G jest możliwość korzystania z jego możliwości niezależnie od miejsca.Tags: Internet, komputery, routery, USB, 3G