Oświetlenie niezbędne w klubach

Posted on 16/12/2017 7:30am

Od czego zależy to, czy dany lokal nie narzeka na brak klientów czy też robi klapę? Jeśliby się nad tym trochę zastanowić, na pewno bylibyśmy w stanie podać sporo powodów.


W niniejszym tekście pochylimy się nad tym, jak ogromny wpływ na powodzenie lokalu ma właściwe oświetlenie.


naświetlacze ledowe
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com


Reflektory LED PAR, bo to o nich mowa, z pewnością stanowią nieodzowny element wyposażenia każdej dyskoteki (dowiedz się więcej o ledach par). Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne w życiu każdego człowieka jest oświetlenie. Najkorzystniejsze jest to słoneczne - nie tylko umożliwia ono odkładanie się w naszym organizmie witaminy D, lecz także reguluje nasz cykl dobowy. Jednakże oświetlenie ma znacznie różnorodne zadania. Warto wiedzieć o tym, w jak ogromnym stopniu wpływa ono na nasze samopoczucie. Przykładowo przytłumione światło w pubie zachęca do intymnych rozmów, a ostre oświetlenie w dyskotece, na przykład nowoczesne reflektory PAR - do zakręconej zabawy. Jeśli oświetlenie jest tak mocne, nikomu nie w głowie rozmowy, wszyscy pragną szalonych wrażeń. Takiego typu reflektory posiadają zmienne funkcje kolorystyczne, dzięki czemu dobrze sprawdzą się podczas praktycznie każdej imprezy, uproszczając stworzenie każdej atmosfery.


przemysł
Author: VLCinéaste
Source: http://www.flickr.com
Aranżując oświetlenie w zarządzanym przez nas lokalu należy pamiętać, że nie wolno przesadzić: jeśli będzie za ciemno, klienci mogą czuć się niepewnie, mieć jakieś obawy przed wejściem do takiego miejsca (najlepszy naświetlacz ledowy). Jeśli natomiast postawimy na rzęsiste oświetlenie, przykładowo instalując naświetlacze ledowe w ogromnej ilości, nie stworzymy przyjaznej atmosfery, a przyszli klienci będą się czuli jak na sali operacyjnej.


Kiedy planujemy zmianę oświetlenia opłaca się porozmawiać z profesjonalistą w tej kwestii i poprosić go o pomoc. Dzięki niej na pewno uda nam się zaaranżować właściwie oświetlone wnętrze, jakie będzie przyciągać klientów.

Tags: dysk, światło, klientów