Obiektyw Sigma 35 f1.4 jest najlepszym modelem w swojej klasie. Zobacz jego charakterystykę oraz najbardziej istotne zalety

Posted on 21/01/2021 8:08am

Sigma 35 f1.4 dg hsm jest szerokokątnym obiektywem przystosowanym do współpracy z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi. Dosyć ważne, że szkło jest bardzo wysokiej jakości, a to zapewnia profesjonalny obiektyw z dużym otworem względnym.
nowoczesne obiektywy Sigma
Author: Christian Sosa
Source: http://www.flickr.com
Obudowa obiektywu jest bardzo nowatorska, na pewno wygląda lepiej niż w znanych do tej pory konstrukcjach Sigmy.

Dziewięcio listkowa, zaokrąglona przysłona pozwala osiągnąć rozmycie, lecz także pracę w niezbyt silnym oświetleniu. W konstrukcji optycznej obiektywu zastosowano trzynaście soczewek, zaś siedem z nich jest wykonanych z fachowych szkieł. Szkło bardzo dobrze dopasowane jest do zdjęć krajobrazów, portretów a także fotografii ulicznej. Obiektyw można stosować do kreatywnych rozwiązań, odznacza się niezbyt dużą głębią ostrości.

Obiektyw Sigma 35 f1.4 dg hsm jest zrobiony z metalu, dzięki temu konstrukcja jest faktycznie solidna i wytrzymała. Przekonaj się sam Sigma-sklep (K-Consult Sp. z o.o.).

Szkło jest stylowe i nowoczesne, ma bardzo interesujące wzornictwo. Jednocześnie projekt jest oszczędny oraz dosyć prosty. Przedni dekielek jest wyposażony w podwójny uchwyt - na krawędzi i od wewnątrz. Jest to niezwykle przydatne i użyteczne. Taki obiektyw z pewnością nie należy do najmniejszych, lecz z pełnoklatkową lustrzanką jest odpowiednio wyważony. Szkło posiada metalowy bagnet, znajduje się tam czerwona kropka, jaka wskazuje miejsce mocowania obiektywu. Dla wielu osób minusem z pewnością będzie brak gumowej uszczelki. Za to, pierścień określania ostrości pokryty jest rowkowaną gumą.
Tego typu rowkowania się także w części bliższej korpusu. Z góry znajduje się okienko, w jakim ukryta jest odległość zdjęciowa.

Ze strony po lewej mamy przełącznik ustawiania ostrości. To niezwykle klasowy obiektyw szerokokątny, który posiada bardzo dużo zastosowań. Wspaniale się sprawdza w obszarze reportażu i portrecie. Jego siła leży w maksymalnym otworze względnym, umożliwia on na plastyczne nieostrości, pozwala na pracę w utrudnionych warunkach oświetleniowych. W tej klasie trudno znaleźć lepszy obiektyw, więc inwestycja na pewno będzie dobra i przyniesie dużo zadowolenia. A właściwie to jest najważniejsze w fotografii. Ważne są sprawy techniczne, lecz muszą one oddziaływać na proces wykonywania zdjęć oraz efekty, jakie możemy uzyskać.

Tags: oświetlenie, fotografia, nowoczesność