O smartfonach dziś i wczoraj. Od monofonicznych melodii do biblioteki muzycznej w komórce.

Posted on 22/06/2018 5:49am

Żyjąc w dzisiejszych czasach, jesteśmy uczestnikami prawdziwej rewolucji technologicznej. Impet zmian jest jest najłatwiej dostrzegalny na przykładzie telefonów komórkowych.

Ich pierwsze modele,
galaxy
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
które weszły do użycia przed dwiema dekadami w ogóle nie przypominały supernowoczesnych smartfonów, z których korzystamy dziś, a ich wygląd z pewnością mógłby zaszokować obecnych dwudziestolatków. Sporych rozmiarów „cegły” z odstającymi antenami, monofnicznymi melodyjkami, niewielkimi czarno-białymi wyświetlaczami oraz prostym menu, które kiedyś zdawały się być szczytem zdobyczy technologicznych, dziś co najwyżej budzą uśmiech politowania i łezkę nostalgii. W międzyczasie mieliśmy okazję testować nieco nowocześniejszych modeli telefonów. Producenci zaczęli wypuszczać na rynek komórki z dyktafonami, aparatami fotograficznymi, przeróżnymi grami zręcznościowymi i innymi przydatnymi funkcjami. Prawdziwym przełomem w historii telefonii komórkowej okazało się jednak wynalezienie inteligentnych telefonów dotykowych. Smartfony, takie jak Sony Xperia M2, LG Leon czy Samsung Galaxy Core Prime, to w rzeczywistości mobilne centra komunikacyjno-rozrywkowe. Zobacz: . Łączą one w sobie najlepsze elementy tradycyjnego telefonu, laptopa, kamery, cyfrówki, elektronicznego organizera, odtwarzacza utworów muzycznych, notesu i podręcznej konsoli do gier.Powstanie smartfonów przewróciło rynek
lg
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
komórek do góry nogami i wywołało natychmiastowy rozwój związanych z nim branż.Wielki wzrost zanotowały firmy zajmujące się wytwarzaniem i sprzedażą przeróżnych akcesoriów telefonicznych. Ze względu na swoje duże wyświetlacze smartfony zaliczają się do bardzo kruchych i łatwo uszkadzalnych urządzeń. Dlatego też właściwie wszyscy ich posiadacze od razu po zakupie wyśnionego modelu sięgają po ochronny futerał. Ich oferta jest naprawdę bogata. W sklepach znajdziemy różnokolorowe etui uszyte z różnych materiałów, od skóry ekologicznej po silikon i gumę. Osłony na smartfony wytwarzane są tak, by idealnie pasowały do określonych modeli komórek. Niezależnie od tego, czy posiadamy telefon Sony Xperia M2, Samsung Galaxy Core Prime czy LG Leon, możemy być pewni, że istnieje dla niego doskonale dobrany futerał - . Opłaca się w niego zainwestować, ponieważ wydatek na naprawę rozbitego wyświetlacza jest naprawdę wysoki.

Tags: telefon, Komórka, smartfon