Nowy sposób komunikacji - technologia VoIP

Posted on 14/02/2023 11:28am

Żyjemy w czasach, w których komunikacja na odległość to już nawet nie potrzeba, ale konieczność. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wynalazł pierwszy aparat telefoniczny, minęło sporo czasu, a my - ludzie, poczyniliśmy znaczne postępy w pierwotnej technologii „dzwonienia”. Jedną z nowszych (oraz tańszych) sposobów jest telefonia IP jednak niewielu jeszcze z niej korzysta, a większość nawet nie wie o takiej metodzie.

telefon
Source: www.morguefile.com
Czym jest telefon VoIP?Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to aparaty telefoniczne, które w przeciwieństwie do tradycyjnych telefonów PSTN i ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a połączenia są przeprowadzane za pomocą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”). Takowe instrumentym umożliwiają prowadzenie o wiele tańszych rozmów, czasami nawet darmowych, w ramach jednego dostawcy. Przypominają one zwykły aparat posiadający słuchawkę, klawiaturę a również ekran,jednakże nie posiadają wyjścia w zwykłe wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, lecz w wyjście do Internetu, często standardowe, takie jak przy komputerze. Co ciekawe, aby korzystać z tego połączenia nie potrzebujemy korzystać z komputera. Potrzebny on będzie tylko do skonfigurowania urządzenia. Niekiedy zdarza się, że telefony VoIP mylone są z aparatami telefonicznymi USB, które tak naprawdę są tylko odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Telefony tego rodzaju nie potrafią przekazać rozmowy bez udziału komputera i podłączane są do komputera za pomocą złącza USB- sprawdź mój blog.

Jak zacząć korzystać?Już teraz na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, ale też indywidualnego. Aby ich odnaleźć najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z Internetu. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po kilku chwilach pokażą nam się linki do stron (zobacz pozycjonowanie stron) internetowych poszczególnych operatorów.Tags: telefon, VoIP