Nowy komputer – w jaki sposób się na niego zdecydować?

Posted on 22/06/2018 8:23am

Właściwy wybór laptopa to poważna decyzja. Przecież takiego zakupu zazwyczaj dokonujemy na choć kilka lat. Powinniśmy zatem zdecydować się na taki sprzęt, z którego będziemy zupełnie usatysfakcjonowani, żeby później przedwcześnie go nie wymieniać oraz nie wydawać w taki sposób znowu dużej sumy pieniędzy. Dobrze się mając to na względzie zastanówmy, jaki dysk twardy nas interesuje, jaka karta graficzna oraz inne podzespoły.


dysk twardy
Author: WD
Source: WD
Muszą być one jak najlepiej przystosowane do naszych potrzeb . Innego komputera będzie w końcu potrzebował grafik komputerowy, innego programista, innego natomiast maniakalny gracz, a jeszcze innego osoba, jaka korzysta z niego okazjonalnie oraz to głównie do przeglądania witryn internetowych.

Najpierw musimy się zastanowić czy interesuje nas nowy sprzęt, czy może raczej używany. Obie te opcje mają swoje przymioty, ale też wady. Komputery z drugiej ręki są zwykle dużo tańsze. Jednak również gorszej jakości. Decydując się na taki, nie mamy co liczyć, że będzie on nam służył tak długo jak laptop prosto ze sklepu. Ponadto może też być zwyczajnie odrobinę przestarzały. Bardzo możliwe więc, iż po niedługim czasie używania będziemy go mieli trochę dość. http://alterweb.pl/-adobe-flash-player-falszywa-aktualizacja-skrywa-groznego-wirusa http://alterweb.pl/-jaki-dysk-twardy-wybrac


dysk twardy
Author: EMC Corporation
Source: EMC Corporation
Zaczniemy szukać sposobów na usprawnienie go lub też na przyspieszenie windows 7. Zapewne wpadniemy też na pomysł, aby kupić niektóre elementy lub podzespoły i je wymienić na nowsze, jak również lepsze modele. Pewnie da to jakieś rezultaty. Jednak czy w taki sposób nie wydamy koniec końców więcej gotówki niż gdybyśmy z miejsca zakupili nowy komputer? Nie mówiąc już nawet o straconym czasu. Poza tym używany laptop może mieć różne mankamenty, które odkryjemy dopiero potem. Może się okazać, iż na jego dysku jest np. zainstalowany wirus flash player bądź iż zwyczajnie zbyt szybko się on przegrzewa .

Przy nowym komputerze nie czekają nas tego typu niespodzianki.
Jeżeli zatem nie wiemy, jaki komputer wybrać, czym się kierować, co powinno być dla nas w czasie podejmowania tej decyzji najważniejsze – dobrze poprosić o radę kogoś bardziej doświadczonego. Nie musimy daleko szukać – niejednokrotnie dużą wiedzę pod tym względem mają młodzi ludzie. Syn znajomego może mieć trafne uwagi, które bardzo nam pomogą kupić sprzęt, z jakiego będziemy usatysfakcjonowani przez wiele lat.

Tags: komputer, dysk, grafika