Wynalazki XXI wieku - czy inteligentny dom będzie rzeczą normalną za 20 lub 30 lat?

Posted on 05/09/2020 7:35am

W czasach, gdy, w których w Polsce komunizm z wolna chylił się ku schyłkowi, a nasz ustrój budowlany kojarzył się z „przodownikami pracy” budującymi bloki z dużej płyty, za oceanem naukowcy zachęceni elektronicznym nadzorem nad produkcją w fabrykach stworzyli tzw. inteligentny budynek.

Przedsięwzięcie o nazwie inteligentny dom to nic innego jak nasze miejsce zamieszkania, w którym jesteśmy w stanie sterować w czasie , kiedy w nim nie żyjemy. Inteligentny budynek ma system sensorów i detektorów i także jeden, zintegrowany układ kierowania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami . Dzięki wiadomościom pochodzącym z rozmaitych składników systemu , dom może reagować na zmiany otoczenia w środku i na zewnątrz, co doprowadza do maksymalizacji funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa, zmniejszenia kosztów eksploatacji i modernizacji oraz ograniczenia emisji szkodliwych zakażeń.Zobacz również -

apartamentowiec
Author: Reynaers
Source: Reynaers
Układ inteligentnego budynku nie oddziałuje negatywnie na społeczeństwo znajdujące się w jego środowisku. Struktura nadzorowania budynkiem ma stosowanie w budynkach oficjalnych, przemysłowych i instytucji.

Zajmują Cię tego rodzaju wątki? Masz ochotę na to, żeby czytać następne? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło opisów. Całość odnajdziesz w tym linku.

Polem życia systemu jest integracja, obserwacja, ochranianie, optymalizacja i zgłaszanie takich produktów jak : sieć teleinformatyczna, sterowanie oświetleniem wewnętrznymi i zewnętrznymi w zależności od stanu osób w pokojach i ruchu, w oparciu o nasilenie światła itp., sterowanie ogrzewaniem osobnych pomieszczeń, sterowanie wentylacją, klimatyzacją oraz filtracją w oparciu o parametry jakości powietrza, tj. zawartość dwutlenku węgla i wilgotność, symulacja obecności, kontrola bytu i mienia, system rezerwacji biletów alarmowy i obserwacja, system przeciwpożarowy, struktura kontroli dostępu, system zasilania UPS, system pogodowy, system zarządzania produkcją i magazynowaniem energii odnawialnej z własnych mikroźródeł, obsługa urządzeń audio-video i innych codziennego użytku, złożony system personalizacji, system sterowania oddymianiem pożarowym, sterowanie i nadzorowanie klap przeciwpożarowych.

Dzięki szybkości rozwoju, dom inteligentny nie ma jakichkolwiek ograniczeń gdy chodzi o dodawanie najnowszych urządzeń i inaugurowanie nowych rozwiązań. Przypuszczać więc możemy, iż kreatorzy z czasem będą nas "częstować" coraz to nowymi sprytnymi rozwiązaniami dotyczącymi obsługi naszego inteligentnego domu lub mieszkania.

Tags: mieszkanie, system, pomieszczenia, instytucji