Nowe możliwości fotografii i filmowania z powietrza przy zastosowaniu niewielkich, sterowanych dronów

Posted on 06/11/2021 7:44am

Pojawienie się niewielkich, mobilnych dronów, nazywanych również kopterami, pozwoliło na całkowicie nowe, niemożliwe do tej pory do wykonania techniki jeśli będzie chodzić o filmowanie i robienie zdjęć. Urządzenia te potrafią latać nawet kilka godzin bez lądowania, a sterować nimi można przy pomocy dedykowanych pilotów.
www
Author: Diriye Amey
Source: http://www.flickr.com
Równocześnie z samym dronem sterować również można aparatem czy kamerą, dzięki czemu można się skusić o zrobienie fantastycznych ujęć z nieco wyższej wysokości. Usługi tego typu oferuje obecnie zwiększająca się ilość firm które się zajmują filmowaniem i fotografią, między innymi też dlatego, że drony (air 2s) bardzo zyskały na popularności i ich ceny znacznie spadły. A chętnych na zdjęcia czy film z lotu ptaka nie brakuje, bo stanowią one rzeczywiście fantastyczną pamiątkę, jeszcze do niedawna bardzo trudną do realizacji- sprawdź zdjęcia z lotu ptaka Wrocławia. Ceny tego typu usług do najniższych jednak nie należą, bo pomimo tego, co się wielu osobom może wydawać, filmowanie z powietrza wymaga sporych nakładów finansowych i spełnienia szeregu wymaganych formalności.drony
Author: Raghavendra Bhat
Source: http://www.flickr.com
Dobry dron do koszt co najmniej kilku tysięcy, lecz trzeba do tego doliczyć aparat fotograficzny oraz kamerę, a także koszty serwisowania i napraw sprzętu. Do tego trzeba posiadać wymagane zezwolenia oraz ubezpieczenie OC, jest ono konieczne w przypadku jeśli maszyna coś przypadkiem zniszczyła. Bardzo ważną kwestią w sytuacjach, kiedy filmowanie odbywać się będzie przy lotniskach, jest otrzymanie zgody na latanie od odpowiednich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w powietrzu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kolizja drona z samolotem zakończyć by się mogła nawet poważną katastrofą.

Niezbędny jest Ci link do wpisu (http://www.centrumwygody.pl/waz-chowany), który będzie miał masę skrupulatnych informacji? Zachęcamy zatem do naszej nowej witryny.

Przed imprezą do robienia zdjęć warto wcześniej podjechać na miejsce i wszystko dobrze zaplanować (magiceye.com.pl/project/szpital/). Należy w pierwszej kolejności wyznaczyć miejsce startu, lądowania i trasę przelotów, ale powinno się też zaznajomić się z przeszkodami, które tam występują, czyli drzewami, latarniami czy słupami energetycznymi. Podczas planowania trasy należy unikać przemieszczania się nad ludźmi, ponieważ w przypadku awarii urządzenia mogłoby dojść do jakiegoś wypadku.

Tags: aparat, koszt, Urządzenia, usługi