Niektórzy powtarzają, że życie zaczyna się najczęściej po 50. — należy zatem dożyć emerytury w świetnym stanie

Posted on 10/09/2022 8:02am

Faktem jest, że życie bywa ciężkie i często naznaczone bywa różnymi chorobami. Warto jednak postarać się troszczyć się o siebie na każdym kroku.
Silnik


Każdy wie, że w Polsce życie osób emerytów nie jest niczym z bajki.

Zaciekawił Cię nasz wpis? W takim razie wejdź w link do serwisu kontroler lotu i rozkoszuj się kolejnymi faktami. W razie jakiś pytań - pisz do nas.

Ludzie, którzy mają skromne emerytury, z reguły nie są w stanie sobie pozwolić na życie jak z zachodnich filmów. Nie są w stanie także zbyt dużo wyjeżdżać, w przeciwieństwie do swych angielskich kolegów. Niestety w podeszłym wieku zazwyczaj dostrzec można także kłopoty ze zdrowiem. Senior więc nie ma prostego życia. By więc na emeryturze lepiej nam się powodziło, to już w latach młodości, gdy mamy pracę, powinniśmy pomyśleć o założeniu funduszu emerytalnego. Przez cały okres, gdy będziemy mieli zatrudnienie — czyli przez około 30 lat, będziemy odkładać nieduże sumy, aby później być w stanie te pieniądze mądrze spożytkować w okresie emerytury. To, co z nimi zrobimy, to prywatna sprawa. Możemy przeznaczyć te kwoty na urlop za granicą czy prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się każdemu, ale seniorom najbardziej. Gdy jesteśmy już w podeszłym wieku, to nie mamy ochoty męczyć się i czekać wiele godzin na wizytę u lekarza. Trzeba wówczas siedzieć w dusznych przychodniach na niewygodnych krzesełkach. A w prywatnych przychodniach będziemy traktowani z szacunkiem.
Nie będziemy musieli o nic się prosić, a personel przejawia wiele empatii. Czujemy, że jesteśmy traktowani należycie. Z tego powodu musimy pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.

Tags: WD, pieniądze, gra