Mata silikonowa - Nowa, jakość tworzenia wypieków

Posted on 13/03/2019 8:54pm

Stolnica jest zaliczana do potrzebnych sprzętów kuchennych, które nieodzowne są każdemu amatorowi domowych wypieków jak i też dań mącznych.
Umożliwia łatwe zagniatanie oraz rozwałkowywanie przygotowywanego ciasta, ochraniając powierzchnię stołu przed uszkodzeniami mechanicznymi lub zanieczyszczeniem, a też pomagając zadbać o ład w pomieszczeniu. Najbardziej znane stolnice drewniane od lat obecne są w naszych kuchniach,prócz nich jednakże wzrastającą popularnością cieszą się niebywale użyteczne maty silikonowe.
Maty silikonowe
Source: garneczki.pl
Maty te cechują się dużą funkcjonalnością – posłużyć mogą nie tylko, jako stolnice, ale dzięki temu, że nadają się do używania w piekarniku, sprawdzą się też zamiast papieru czy formy do pieczenia. Stolnica silikonowa posiada gładką strukturę a także charakteryzuje się nie przylepnością,dlatego też łatwiej na niej rozwałkować surowe ciasto na tartę, własnymi rękoma sporządzany makaron, pierogi albo kluski. Robienie ulubionych potraw i wypieków staje się dużo bardziej wygodne. Jednocześnie powłoka silikonowa równo przywiera do nawierzchni blatu bądź stołu, co czyni ją stabilną nawet w trakcie dynamicznego wyrabiania masy i rozwałkowywania. Można na niej używać zarówno standardowych wałków drewnianych, jak i tych zrobionych też z silikonu. Interesującym rozwiązaniem jest mata silikonowa z miarką, która uprości rozwałkowanie ciasta na dokładnie taką wielkość, jaką pragniemy mieć. Dostosowanie ciasta do średnicy naszej formy nie będzie stanowiło trudności, co docenimy na przykład przy pieczeniu pizzy.

Dużym walorem silikonu jest jego giętkość i rozciąganie, co sprawia, że kuchenne maty silikonowe (link) banalnie składać, zwijać i formować w taki sposób, aby z łatwością zmieściły się nawet w małych szafkach lub szufladach. Przydadzą się, toteż każdemu, kto walczy z kwestią zbyt dużej ilości kuchennych gadżetów ciężkich do pomieszczenia np. w mieszkaniu w bloku, o niedużym metrażu. Maty zrobione z silikonu błyskawicznie można opłukać i umyć, sporo z nich przeznaczonych jest również do zmywania w zmywarkach do naczyń. Rewelacyjne stolnice silikonowe znaleźć można w ofercie sklepu internetowego garneczki.pl.Po urobieniu i rozwałkowaniu ciasta, możemy matę włożyć do piekarnika i upiec na niej na przykład cudowne, domowe ciasteczka. Mata silikonowa może także posłużyć do wyłożenia blachy, co docenią szczególnie ci, którzy nie chcą stosować dodatkowego tłuszczu, a nie znoszą papieru, który od czasu do czasu przykleja się, zwłaszcza do bardziej wilgotnych wypieków. Mata do pieczenia zapewne wprowadzi nową, jakość przygotowywania wypieków i posłuży do długotrwałego użytkowania. Godne polecenia są na przykład maty silikonowe Silikomart, które wyróżniają się szczególną wytrzymałością na zmiany temperatury i można je zastosować też do zamrażania żywności. Maty silikonowe stanowią rewelacyjny wybór dla wszystkich, którzy cenią wielofunkcyjność kupowanych produktów.