Linki sponsorowane: dobre narzędzie reklamy internetowej

Posted on 22/06/2018 9:23am

Chcąc wydać pieniądze na reklamę w internecie, niekiedy zastanawiamy się, która forma będzie dla nas najlepsza i przyniesie pożądane efekty. Z pewnością warto zapoznać się z reklamą Google AdWords, która jest odpowiednio dopasowana do grupy odbiorczej oraz wytwarza koszty dopiero wtedy, kiedy odbiorca wejdzie w umieszczony link.
Pomimo, że określenie linki sponsorowane słyszymy dość często, niewiele osób wie tak naprawdę, co ono oznacza. A są to wyspecjalizowane reklamy, pojawiające się, jeśli internauta wprowadzi w wyszukiwarkę Google wybrane frazy kluczowe w odpowiednim kontekście. Planując tego rodzaju reklamę, musimy stworzyć odpowiedni, zwracający uwagę slogan, króciutką treść reklamy oraz zamieścić adres www naszej strony. Zadanie pozornie wydaje się proste, lecz trzeba się nieco nakombinować, aby przygotować skuteczną kampanię. Pierwsze utrudnienie polega na tym, że trzeba dobrze wskazać frazy kluczowe, druga trudność – na ograniczeniu liczby znaków w treści reklamy. Warto jednak przygotować kampanię precyzyjnie, ponieważ jeśli nam się to uda, rezultaty będą dostrzegalne już po kilku dniach emisji. Równie dobrą skutecznością cieszy się w internecie chyba jedynie video marketing - więcej o video marketingu.przykładowa strona internetowa
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Linki sponsorowane mają jeszcze jedną, bezsprzeczną zaletę, z czym zresztą też łączy ją video marketing. Oba rodzaje promocji są dobrze odbierane przez użytkowników internetu. Nie są postrzegane jako nachalna, męcząca reklama, jak to bywa w przypadku dodatkowych okienek, czy migających na stronach banerów. Za pomocą linków sponsorowanych mamy szansę dotrzeć dokładnie do takiej grupy odbiorców, na której najbardziej nam zależy, wirtualnej przestrzeni z kolei odczuwają wdzięczność za podpowiadanie im gotowych rozwiązań, gdyż jest to dla nich wygodne.

Reklamy AdWords możemy zaprojektować samodzielnie, ale jeżeli mamy obawy, że przekaz nie będzie zadowalająco efektywny, z łatwością odszukamy firmę zajmującą się marketingiem, która stworzy dla nas kampanię, a później będzie czuwać nad jej prawidłową realizacją, np. www.artefakt.pl/kampanie-adwords/linki-sponsorowane (www.artefakt.pl/kampanie-adwords/linki-sponsorowane). Nie zapominajmy, że w przypadku linków sponsorowanych, sami ustalamy budżet kampanii, zgodny z naszymi możliwościami finansowymi. więcej o video marketingu (więcej o video marketingu)

Tags: Internet, Google, Banery, reklamy, e-marketing