Którą sieć komórkową lepiej jest wybrać?

Posted on 07/10/2019 7:13am

Wybór najlepszego operatora na rynku sieci komórkowych nie jest prosty. Dzieje się to z tej racji, że masa firm istnieje na tym rynku. I nieustannie prześcigają się w przedkładaniu nowych i lepszych warunków umowy. Szczególnie osoby starsze mogą mieć wielkie kłopoty w dokonaniu właściwego wyboru. Czym się zatem kierować i na co zwrócić uwagę, aby czerpać maksymalne przyjemności z korzystania z propozycyj rynkowej?

telefon Nexus
Author: vagueonthehow
Source: http://www.flickr.com
Oto kilka ułatwiających życie porad dla każdego.

Przede wszystkim należy być otwartym na propozycje innych operatorów komórkowych. Nie koniecznie najkorzystniejsza oferta cenowa popłynie od operatora, u którego od wielu lat płacimy rachunki. Porównanie propozycji wszystkich operatorów pozwoli na wybranie tej najlepszej. I może się okazać, że nie koniecznie przedłużanie umowy będzie najlepsze. Porównaj - specjalne bramki GSM UMTS.

robienie zdjęcia telefonem
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Nim jednakże użytkownik uda się porównać oferty trzeba zastanowić się, do czego jest nam przydatny telefon. Czy tylko do telefonowania? A może do pisania SMS-ów lub do obsługi Internetu w terenie. Toteż ustalenie, do których operatorów się najczęściej telefonuje, czy jest niezbędny Internet oraz ile się SMS-uje, jest istotne przy określeniu najlepszej oferty. Może się albowiem okazać, że nasze usługi nie były dla nas korzystne i płacenie za mobilny Internet stratą pieniędzy, ponieważ nie potrzebujemy tej usługi.

Kolejna kwestia to ustalenie, czy chcemy mieć telefon na kartę, w abonamencie czy może w tak zwanym mixie. Oczywiście najkorzystniejsze propozycje są dostępne w mixie i abonamencie, gdyż kontrahent podpisuje umowę na jakiś konkretny okres lub ilość uzupełnień, co daje firmie pewność stałego korzystania z ich usług. Jeśli się wykonuje bardzo mało połączeń, to może powinno się nabyć zwykłą kartę. W przypadku dużej liczby połączeń można się pokusić o abonament. Przy wyborze mixu albo abonamentu otrzymuje się także w prezencie telefony i akcesoria wielu marek, co jest dobrą wiadomością dla tych wszystkich, którzy myślą o zmianie telefonu. Oczywiście jeśli klient zdecyduje się na nowy aparat telefoniczny, to jego promocyjna cena będzie włączona do wartości abonamentu. Tym samym telefon będzie spłacony wraz z rachunkami za rozmowy. Odnośnie tego wątku również tu: doładowania i startery na ceneo.pl.

Tags: komórki, akcesoria, abonament, aparat telefoniczny