Karta rfid - do czego służy jak też w których miejscach można ją używać?

Posted on 03/10/2019 2:31am

W aktualnych czasach praktycznie każdy z nas posiada w portfelu jakąkolwiek kartę. Czy będzie to karta do autobusu, do bankomatu, czy karta lojalnościowa, którą można dostać w różnych marketach, ich działanie będzie podobne.


Ich miana to karty rfid, a używanie przytoczonych kart opiera się na łączności z czytnikiem za pomocą układu fal radiowych o rozmaitej częstości. Dzięki spożytkowanym w nich specjalnym układom elektronicznym możemy zapisywać a także odczytywać informacje. Co jeszcze trzeba o kartach wiedzieć? Dobrze jest objaśnić szczegółowe działanie przedstawianych kart. Zbliżeniowe karty opierające się na systemie rfid to trzy kluczowe elementy: przytoczony wcześniej czytnik, anteny, jakiej w większości wypadków nie widać, bo wbudowana jest w czytnik oraz najważniejszej części – samej karty. Funkcją czytnika jest generowanie pola elektromagnetycznego, jakie będzie zasilać kartę w sytuacji, jeśli klient będzie pragnąć jej użyć.
pliki
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


karty rfid
Author: Martin Lang
Source: http://www.flickr.com


Niezaprzeczalnym walorem rfid jest brak niezbędności bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu klienci mają mniejsze niepokoje, iż ich dane zostaną skopiowane i wykorzystane w niewłaściwy sposób. Nie możemy funkcjonować bez kart, ale trzeba także mieć pojęcie, w jaki sposób ich używać, aby obniżyć niebezpieczeństwo zagrożenia. Karty zawsze trzeba trzymać przy sobie, co zminimalizuje ryzyko ich kradzieży lub zagubienia.


Dzisiejsze systemy ESOK nie są już jedynie systemami monitoringów jak też szczelnego rozliczania pobytu klienta na basenie, ale instrumentami do marketingu i sprzedaży.

Tags: radio, informacje, system, elementy, działanie