Jakość sprzętu wpływa na brzmienie

Posted on 08/03/2019 5:35pm

Jak często było tak, iż włączaliśmy jakąś muzykę i dochodziliśmy do stwierdzenia, że jej brzmienie nie jest tak wspaniałe jak to sobie wyobrażaliśmy, iż posiadaliśmy odczucie, że ten zespół dokładniej troszczy się o akustykę? Prawda mimo wszystko jest taka, iż niesamowicie często na dźwięk posiada wpływ sprzęt na jakim słuchamy muzyki, a co się z tym wiąże, musimy dołożyć ogromnych sił, żeby był on jak najwspanialszy.


Microlab SOLO 15
Author: Microlab
Source: Microlab
Brzmienie na oryginalnej płycie jest nie do opisania
Jeżeli chcemy mieć świadomość, iż muzyka, której właśnie słuchamy ma brzmieć idealnie tak, jak to w tej chwili słyszymy, to bez wątpienia warto inwestować w oryginalne płyty. Wówczas będziemy posiadali świadomość, że nikt przy nich nie majstrował, że nikt nie zmniejszał ich pojemności, tak żeby mieć szanse je wgrać na dobre portale, z których każdy może je sobie ściągnąć. Jeżeli jedynie posłuchamy piosenki ATB na mp3 zgranej z Internetu, a później włączymy ATB – Contact (CD), to z pewnością natychmiast spostrzeżemy niesamowitą różnicę, wspanialsze dźwięki, lepsze odgłosy wszystkich instrumentów, nie mówiąc już o porywającym głosie wokalisty.

Sam sprzęt również jest istotny
Pewnie że samiutki sprzęt na którym odsłuchujemy danej muzyki też jest istotny. Przez to właśnie należy dać trochę znaczniejszą kwotę i zaopatrzyć się w jak najlepsze głośniki, takie jak choćby Peavey PV-115 (sprawdź tu), dzięki nim brzmienie będzie się rozchodził po całym pomieszczeniu oraz niejako cały czas będziemy się czuli tak, jakbyśmy byli na sali koncertowej. Jeżeli marzą nam się odrobinę potężniejsze głośniki, to bez wątpienia musimy się lepiej przypatrzeć temu, jak przedstawiają się głośniki LD System D1015 CM (ceny). Może to właśnie one spełnią wszystkie nasze oczekiwania, dzięki czemu będziemy posiadali świadomość, iż muzyka, która dociera do naszych uszu naprawdę brzmi tak jak powinna.

Warto się nad wszystkim zastanowić
Jeśli do tej pory nie byliśmy zadowoleni z odgłosów, które wydobywają się z naszych głośników, to na pewno jest to ostatni czas, żeby spokojnie przysiąść i wszystko przeanalizować. Najpierw należy kupić oryginalną płytę, aby porównać jakość brzmienia, a jeśli oraz to nie zaoferuje wymaganych przez nas efektów, to wtedy koniecznie powinniśmy zmienić głośniki na wspanialsze, gdyż w przeciwnym razie wciąż będziemy tracili to, co w muzyce jest najpiękniejsze oraz równocześnie to co jest najważniejsze, co nadaje właściwą siłę konkretnym utworom.

Tags: głośniki, muzyka, sprzęt, brzmienie, płyty