Jak obecnie wygląda rynek smarftonów na świecie, jakimi rozwiązaniami producenci kuszą obecnie klientów.

Posted on 11/07/2018 10:21pm

Rynek smartfonów rośnie w ogromnym tempie, zrozumiałe więc jest, że każdy chce jak najwięcej urwać z tego. Wprawdzie w dalszym ciągu największe udziały w rynku mają są Apple i Samsung, lecz pozostałe firmy poczynają sobie coraz śmielej. Odpowiednią popularność pragnie również zyskać Microsoft, promując swój system Windos Phone.

Jak na razie zbyt dużych udziałów on nie ma, lecz w sprzedaży pojawiło się już kilka interesujących modeli, z powodzeniem konkurujących z urządzeniami na Androidzie. Dobrym przykładem może być tu Microsoft Lumia 535[0]=247&device_model[0]=243etuo.pl/etui.html?device_brand[0]=247&device_model[0]=243), pierwszy smartfon wydany nie pod logiem Nokii a Microsoftu. Ekran na pięć cali, zgrabna obudowa i materiały wysokiej jakości sprawiają, że już na pierwszy rzut oka sprzęt ten robi bardzo dobre wrażenie. Równie dobrze będzie w środku, gdyż Lumia została wyposażona w wydajne podzespoły, a w połączeniu z szybko funkcjonującym systemem sprzęt będzie działał naprawdę szybko. Model ten w szybkim tempie zyskał sporą popularność na rynku, jeżeli kolejne będą tak dobre, to być może Windows Phone będzie miał szansę zdobyć większe udziały.
telefon nokia
Author: N i c o l a
Source: http://www.flickr.com
Z kolei jeżeli chodzi o Androida, to sporo firm próbuje zagrozić pozycji jaką zajmuje Samsung, oferując tam samo udane modele. Jako doskonały przykład może służyć LG, który stawia nie tylko na modele z najwyższej półki, lecz także na średnią półkę. I do właśnie takiej rodziny będzie się zaliczał LG Magna (sprawdź:[0]=37&device_model[0]=261etuo.pl/etui.html?device_brand[0]=37&device_model[0]=261), który ma sporo rozwiązań wziętych od swojego droższego rodzeństwa.Smartfon ten pewnie nie będzie demonem wydajności oraz prędkości, lecz jeśli ktoś nie musi grać w najnowsze gry, to jego konfiguracja bez problemów wystarczy do normalnej pracy. Urządzenie zostało wyposażone w 5-calowy ekran, 1GB pamięci operacyjnej i 8 GB wewnętrznej. Może wydawało się to będzie nieco mało, ale przy dobrze zoptymalizowanym systemie całkowicie wystarczy do komfortowej pracy, system będzie pracował bez żadnych przestojów i zacięć. Dużym plusem tego modelu jest bateria o dużej pojemności, przy normalnym użytkowaniu wystarczająca spokojnie na dwa dni pracy. Smartfon ten jest bardzo udaną konstrukcją i spodziewać się można, że zyska spore uznanie odbiorców.

Tags: bateria, model, smartfon