Interesujące gadżety i nowinki techniczne dla przeciętnego posiadacza laptopa

Posted on 10/08/2018 2:11pm

Przeciętny użytkownik komputera nie ma szczególnych wymagań dotyczących sprzętu. Wykorzystuje go jako podstawowe urządzenie służące do korzystania z Internetu, komunikacji czy relaksu. Dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy notebooki. Są bardzo mobilne, można je bez problemu wziąć ze sobą na wycieczkę, więc na pewno usatysfakcjonują niemal każdego użytkownika.

komputery dla graczy
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com
Marka Intel, specjalnie z myślą o niewymagających konsumentach stworzyła serię procesorów Intel Celeron. Ich wyróżniającą cechą jest znacznie mniejsza, w zestawieniu z procesorami Pentium, ilość pamięci podręcznej. Z tego powodu cena tychże układów jest całkiem niska. Są one wykorzystywane również do w laptopach. Niektórych może nawet zaskoczyć fakt, że Intel Celeron B710, jeśli chodzi o wydajność, to nie ustępuje procesorom Pentium. Różnica między nimi jest bardzo mała, bowiem różnią się jedynie częstotliwością taktowania. Jeśli notebook jest używany tylko do korzystania z podstawowych programów biurowych i przeglądarek, nie warto przepłacać. Czeska marka AVAST Software wyprodukowała dla wielu zwykłych użytkowników całkiem tanie i sprawdzone oprogramowanie ochronne Avast Internet Security. Ochrania ono świetnie naszą maszynę przed niebezpiecznymi witrynami internetowymi, jest wyjątkowo dobry w ochronie bankowości online . Każdy komputer wymaga odpowiedniej ochrony, ale niekiedy oprogramowanie dla firm budowlanych potrafi bardzo utrudnić jego działanie. Avast Internet Security nie obciąża soprogramowanie (szczegóły w podanym źródle)o gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania PC-ta.
Dobry, tani procesor oraz program antywirusowy, to oczywiście najważniejsze sprawy, na które należy zwrócić uwagę przy kupnie komputera. Mnóstwo radości może dostarczyć jednak kupno ciekawych gadżetów.

Wyszukane naklejki na laptopa sprawią, że design naszego sprzętu będzie niepowtarzalny. Słuchawki dla graczy są także wygodnymi akcesoriami np. w podróży, gdy pragniemy oddać się ukochanej rozrywce i jednocześnie nie drażnić otaczających nas osób wydobywającymi się z naszego laptopa, dźwiękami gry (szeroka oferta słuchawek dla graczy na Ceneo). Są to bardzo praktyczne i uniwersalne drobiazgi, dlatego gdy zastanawiamy się nad upominkiem dla znajomego posiadającego laptopa, warto brać pod uwagę właśnie naklejki na laptopa i słuchawki dla graczy.

Tags: procesor, oprogramowanie, laptop, gracz, bezpieczeństwo