Gdzieś musimy móc wyzwolić nasze potrzeby – może przy pomocy gier komputerowych?

Posted on 24/07/2021 1:26pm

Mężczyźni mają różne hobby, ale nie ma wątpliwości, że jednym z częściej wybieranych są gry. Mogą być to gry zarówno planszowe, jak i dziś o wiele popularniejsze gry komputerowe. Gry komputerowe pozwalają oderwać się od obecnej rzeczywistości. Przenosimy się za ich pomocą w całkiem inny świat, który kusi swoją atrakcyjnością, ponieważ w niczym nie przypomina świata realnego. Tam wszystko jest możliwe: możemy latać, posiadamy różnego typu moce, możemy zdobywać to, co chcemy. Oczywiście, zależnie od tego, jakie mamy na daną chwilę pragnienia, w takie gramy gry.

bohater gry komputerowej
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Ci, którzy potrzebują adrenaliny wybiorą gry bitewne, czy wyścigowe. Ci, którzy chcieliby się wyciszyć, wybiorą, gry za pomocą których mogą się odprężyć. Innymi słowy, przenosząc się w wirtualny świat, możemy chociaż w taki sposób urzeczywistniać swoje skrywane potrzeby, czy raczej odczuwać emocje, które chcemy rzeczywiście odczuwać.

Emocjonuje Cię opisywana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://odlaikadoautomatyka.pl/automatyzacja-testow-vs-robotyzacja-procesow/) pokrewnego artykułu - on także jest warty zainteresowania.

Zazwyczaj do tego niezbędne są intensywne bodźce, jakie będą należycie pobudzać nasz mózg i wyzwalać poszczególne reakcje. Gry stanowią pod tym względem bardzo dobre rozwiązanie.Jednocześnie gry pozwalają się wykazać. To jest bardzo często główna kwestia, którą bierzemy pod uwagę wybierając tego rodzaju rozrywkę. Weźmy dla przykładu stronghold kingdoms. Jest to gra strategiczna, w której należy wykazać się umiejętnościami planowania, ale też pomysłowością, czy umiejętnościami dyplomacyjnymi - poczytaj więcej na temat Stronghold Kingdoms. Taka gra może jednocześnie uczyć się szlifowania tych umiejętności, jeżeli są one w naszym wypadku mało wystarczające. To naprawdę doskonałe rozwiązanie, jakie pozwala kształtować naszą osobowość, czy charakter.

Gdzieś trzeba uczyć się pewnych zachowań, gdzieś musimy mieć możliwość wykazania się konkretnymi umiejętnościami, gdzieś powinniśmy móc wyzwolić siebie i to, co w nas tkwi – dlaczego nie za pomocą gier komputerowych? Jeżeli rzeczywiście nam to coś daje, jeśli mamy z tego same korzyści, to róbmy to. Pamiętajmy natomiast, aby jakkolwiek nie przesadzać. Zachowanie równowagi i złotego środka to podstawa, żeby w którymś momencie się nie pogubić i nie pogrążyć, żeby w którymś momencie nie żyć wyłącznie w wirtualnym świecie.

Tags: gry, reakcje