Działalność w internecie ma związek z różnymi niebezpieczeństwami. Czy wiesz, jakie to zagrożenia i jak się przed nimi obronić

Posted on 08/10/2022 7:14am

W ostatnim czasie coraz bardziej popularna staje się praktyka przechowywania danych w chmurze, czyli w usługach online. Niestety, nie w każdej sytuacji jest to bezpieczne, bo nasze dane w chmurze są narażone na niebezpieczeństwo. Jesteśmy w stanie je oczywiście ochronić, więc powstają różne systemy zabezpieczeń lub systemy weryfikacji danych.
chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie jednak, nie da się uniknąć różnych pułapek i słabości, a największą z nich zawsze pozostaje człowiek. To on faktycznie tworzy najbardziej pokaźne, czasem niespodziewane ryzyko. Nie bądźmy jednakże źle nastawieni do tego rodzaju usług, tylko przez to, iż pewne wady mogą oddziaływać na postrzeganie bezpieczeństwa. Najistotniejsze to, ażeby osoba, która korzysta z takich usług miała pojęcie, w jaki sposób są one zabezpieczone, jak działają tego rodzaju zabezpieczenia, jak funkcjonuje ich rola. Powinieneś pamiętać o paru zasadach, które są niezmienne.Miej na uwadze więc, iż wszystko, co trzymasz w sieci może zostać upublicznione. Czemu? Powód może być bardzo nieskomplikowany. Może tak być przez twoją nieuważność, ale także przez błędy dostawy usług, z których korzystasz. Istotne dokumenty, fotografie czy inne materiały, które są dla ciebie istotne i nie mogą wpaść w niepowołane ręce, najlepiej nie publikuj w sieci . Kolejna ważna kwestia to hasło, jakie nie może być zbyt proste. Tego rodzaju hasło nie może być zbyt proste, aby ktoś ze zbytnią łatwością go nie wykradł. Warto używać różnych znaków i różnej wielkości liter. Kolejna istotna sprawa ma także związek z hasłami. To oznacza, że na przykład dostęp do e-maila czy do bankowości elektronicznej były opatrzone różnymi hasłami. Dzięki temu utrata jednej usługi nie spowoduje, iż powstanie ryzyko dla danych przechowywanych w pozostałych miejscach.

Linux server
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, to niezbyt wygodne, bo trzeba pamiętać kilka haseł. Jednak, miejmy na uwadze, że obecnie bezpieczeństwo jest najistotniejsze, zdecydowanie ważniejsze niż nasza wygoda. Najlepszym więc sposobem jest określenie jednego hasła dla kilku mniej istotnych miejsc online i kilku bardzo mocnych haseł do najistotniejszych kont. Takie zagrożenia zdarzają się w odniesieniu do różnych systemów.

Poświęć chwilę i sprawdź tu ciche drony dodatkowe informacje na ten temat - one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie czekaj zbyt długo:)

Czy to linux serwer a może Windows - nie ma żadnego znaczenia.

Tags: Internet, sieć, online, dane