Drony i kamery GoPro – co trzeba wiedzieć na ten temat?

Posted on 04/01/2022 7:37am

Pozbawione załogi obiekty latające nazywane dronami jeszcze nie tak całkiem dawno znajdowały się tylko i wyłącznie na wyposażeniu wojsk. Teraz coraz częściej są wytwarzane są w zminiaturyzowanych wersjach także dla miłośników innych niż typowe sposobów spędzania wolnego czasu.

dron
Author: Ryan Dickey
Source: http://www.flickr.com
Po miniaturowe drony sięgają dzisiaj coraz częściej zwolennicy podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów posiada na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery sportowe, z których chętnie korzystają nie tylko osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią, ale również amatorzy. Filmy , które powstały z wykorzystaniem tej kamery mają doskonałą jakość. Kamera kamery z czujnikiem ruchu ma doskonałą rozdzielczość, co gwarantuje świetną jakość filmów - Do kamery można zakupić statyw .Przybywa również dronów, na pokładach których montowane są aparatury sterujące 3DR Solo. Od chwili, kiedy stworzone zostały 3 DR Solo robienie fotografii lub kręcenie filmów podczas lotu dronem stało się naprawdę proste, a ujęcia mogą być naprawdę oryginalne.Obsługa jest niezwykle prosta, a to dzięki wyjątkowo ergonomicznie zaprojektowanym joystickom. Także sprawowanie kontroli nad baterią, ułożeniem gimbla lub nad kopterem jest niezwykle proste. Dodanie opcji Pause pozwala zatrzymać drona w dowolnym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet zdjęcia lub filmy wykonywane przez amatorów będą wyjątkowo interesujące. Zgodnie z nazwą do obsługi urządzenia wystarcza zaledwie jedna osoba. Zawsze też można swoje urządzenie rozbudować, dowolnie wybrać tryb, w którym będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może wykonywać pracę na przykład w trybie automatycznym. Czas w jakim pracować może urządzenie pozbawione kamery to dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.

kamera
Author: Rodrigo Foggiatto
Source: http://www.flickr.com
Zaczynając swoją przygodę z dronami, warto zainteresować się prostymi i nie kosztującymi zbyt dużo modelami - odkryj więcej tutaj. Na takich tanich i charakteryzujących się prostą budową modelach nauczymy się w takim samym stopniu pilotażu, jak i na kosztujących niemało modelach wyposażonych w niezliczoną ilość kamer i mające skomplikowaną budowę moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niekosztującymi wiele modelami dronów jest co najmniej kilka. Można nimi sterować, wykorzystując smartfon, komputer bądź tablet. Bez wątpienia drony są urządzeniami, które zasługują na uwagę.

Tags: zdjęcie, fotografia, Wyposażenie, smartfon