Do jakiego rodzaju zadań służy Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy dobrze z tego skorzystać?

Posted on 15/08/2021 5:16pm

Ubuntu to faktycznie ciekawy oraz popularny serwer. Wyrażenia ubuntu pochodzi z języków plemion Zulu i Xhosa, które zamieszkują południową Afrykę. Ubuntu znaczy “człowieczeństwo wobec innych” i nazwa jest dobrane idealnie, ponieważ najważniejszym celem dystrybucji jest zagwarantowanie użytkownikom domowym całkowitego, otwartego systemu, który będzie łatwy w obsłudze a także stabilny, niezawodny i nowatorski.


Wydanie pierwsze Ubuntu ukazało się 20 października 2004 jako tymczasowa dystrybucja. Pierwszy i najbardziej istotny cel to stworzenie własnego, 6-miesięcznego cyklu wydawniczego. Projekt stopniowo się rozwijał. Następne wersje Ubuntu pokazały, iż początkowy sukces nie był żadnym przypadkiem - czytaj więcej o Tiktalik. Korzystanie z ubuntu jest rzeczywiście łatwe, więc ustawienia domyślne i wykrywanie sprzętu ma miejsce bez konieczności przeprowadzania działań ze strony użytkownika.
komputer
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Jest dość mocno łatwa administracja, zyskana jest przy pomocy graficznych konfiguratorów, co faktycznie podnosi intuicyjność w zakresie korzystania z tego programu. To prawdopodobnie najpopularniejsza na świecie dystrybucja systemu GNU/Linux, to również trzeci pod kątem liczby użytkowników system operacyjny. Liczebność użytkowników systemu jest o wiele większa niż podawane jeszcze kilka lat temu 8 milionów. Najważniejsze informacje o systemie są publikowane na portalach internetowych na świecie - czytaj nieco więcej o serwerach.

Przydałoby Ci się istotne omówienie (https://gms.pl/pl/stacje-uniwersalne/) powyższego tematu? W takim razie nie czekaj i przejdź do nowej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo rzetelne wpisy.

Najnowsze wersje dystrybucji Ubuntu publikuje się co pół roku. Każda z wersji na swój numer i nazwę kodową. Numer wersji określa datę jej wydania. Nazwy wydań złożone są z epitetu, jaki określa nazwę zwierzęcia. Jedno i drugie słowo rozpoczyna się od identycznej litery, każde kolejne wydanie otrzymuje następną literę alfabetu. Jeśli chodzi o serwery, to Ubuntu oferuje faktycznie ciekawy produkt.

Tym czymś jest bezpłatna dystrybucja GNU/Linux, która bazuje na Debianie. Stosowana jest właśnie do serwerowych zastosowań, określa się ją Ubuntu server edition. Po instalacji jesteśmy w stanie skorzystać z pakietów serwera email, www, baz danych i wielu innych. Instalacja odbywa się w trybie tekstowym, to projekt tworzony obok Ubuntu, od jakiego różni się konfiguracją a także pakietami zainstalowanymi po instalacji.

Tags: program, baza danych, system