Czym cechuje się handel elektroniczny?

Posted on 18/08/2017 9:51am

Dzisiejsze czasy opływają w nazwy zawierające prefiks "e". Jest to naturalnie skrót od angielskiego słowa "electronic", czyli elektroniczny, wszakże gdy wyliczamy kolejno parę wyrazów rozpoczynających się w taki sposób, ktoś nieopatrznie mógłby źle uznać, iż pragniemy pójść do łazienki informując o tym wszystkich niczym niewielkie dziecko.


http://www.logintrade.pl/
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


E-procurement
Source: http://www.flickr.com


A wszakże usługi lub branże, jakich nazwy zaczynają się od przedrostka "e" proste w swojej strukturze z pewnością nie są. Dla przykładu określenie E-procurement oznacza wszystko, co wiąże się z działaniem komputerowego handlu (Logintrade - oferta). Od automatyzacji procesów handlowych, w tym zastosowania e-faktury czy e-podpisu, przez kontrolę elektronicznych procesów zakupowych, do pewnego rodzaju ujednolicania sprzedawanych przez poszczególne firmy przedmiotów. E-procurement mógłby w znacznym szczeblu nie tylko ułatwić dokonywanie transakcji, lecz również znacznie je zintensyfikować. A w jakim miejscu w Internecie możemy obejrzeć E-procurement w działaniu?
zegarek
Author: Morgan
Source: Morgan


Dobrym dowodem są aukcje elektroniczne, gdzie posiadamy okazję niejako pertraktowania opłaty finalnej danego towaru. Również informatyczny obieg dokumentów lub pieniędzy pozwala zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku zainteresowanych handlem elektronicznym ludzi (www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne). Takie aukcje elektroniczne przedstawiają bardzo wygodne i proste w użytkowaniu narzędzie również dla handlarzy jak i dla kupujących.


Poza tym jeżeli np. będziemy wymagać informacji o przykładowo różnych propozycjach oferującej taki asortyment firmy, to na portalach internetowych oferujących aukcje elektroniczne będzie to niezwykle wygodne oraz proste.

Tags: komfort, pieniędzy, angielski, produkt