Chcesz mieć komputer przeznaczony w głównej mierze do grania? Sprawdź, które elementy mieć na uwadze

Posted on 09/09/2020 7:31am

Pasjonaci gier komputerowych to nie tylko dzieci, które ciężko jest oderwać od ekranu, lecz także dorosłe osoby, dla których gra jest metodą wyładowania napięcia po kilku godzinach pracy. Żeby jednak na spokojnie grać, należy mieć odpowiednie urządzenie, które umożliwi nam cieszyć się zabawą na najwyższym poziomie. Na co w takim razie zwrócić uwagę, jeśli i tobie niezbędny jest komputer dla gracza, na którym włączysz nie tylko paroletnie, lecz także nowe gry?

Najważniejszym elementem jest dobra karta graficzna. Bez niej raczej nie włączymy strzelanki, która właśnie pokazała się w sklepach i na jaką od pewnego czasu niecierpliwie czekaliśmy. Nie da się zakwestionować, iż im więcej zainwestujemy w kartę, tym większe osiągi będzie można z nią uzyskać i nie będziemy zmuszeni się niepokoić, że jedna z gier nie pójdzie na naszym urządzeniu. Będziemy mogli cieszyć się rewelacyjną jakością obrazu oraz zawsze ustawiać najlepsze parametry, nie przejmując się, że gra będzie się zacinać - pełen wybór komputerów.

PC
Author: James 'Silent Penguin' Kane
Source: http://www.flickr.com
Wpływ na to ma również niewątpliwie procesor. Komputery do grania muszą być zaopatrzone w odpowiedniej mocy procesor, tzn. taki, który będzie dopasowany do karty graficznej. W przeciwnym razie karta nie będzie mogła działać tak, jak powinna. Oprócz tego istotną sprawą jest pamięć RAM, którą najczęściej można dokładać, jeżeli okaże się, że kupiliśmy niedostateczną ilość kości. Trzeba też pamiętać o chłodzeniu komputera, do czego używane są sprawnie pracujące wentylatory - pełen wybór. Przy włączonych bardzo wymagających grach, komputer ekspresowo się nagrzewa, co może spowodować niepożądane usterki. Ostatnim elementem jest zasilacz, przy którym rzecz jasna należy brać pod uwagę pozostałe parametry. Zasilacz także potrzebuje chłodzenia, gdyż tak jak komputer może się mocno grzać.Teraz już masz orientację, jakie urządzenie możesz mieć na względzie. To wielki koszt, dlatego gdy masz w planie zrobić sobie taki upominek pod choinkę bądź obdarować nim syna z powodu świetnego świadectwa, możesz już nieco wcześniej zacząć odkładać gotówkę, aby nie okazało się, że z czegoś będziesz musiał zrezygnować. Korzystniej jest od razu celować w wyższe parametry (sklep internetowy ze świetnym sprzętem), gdyż komputery nadzwyczaj szybko się starzeją, a im lepszy sprzęt zakupisz, tym dłużej będzie ci służyć.

Tags: karta graficzna, procesor, RAM, osiągi